Pärnumaa Aasta õppeasutuse juht 2016. aastal on Ulla Orgusaar

Ulla Orgusaar

Meil on hea meel, et Aasta õppeasutuse juht 2016. aastal oled just Sina.

Alates oma esimestest pedagoogiaastatest Lindi Lasteaias-Algkoolis, kui Sa olid lasteaiaõpetaja, oled Sa tegelenud, sellega, et meie haridusasutus oleks selline, kuhu lapsed mitte ei „pea tulema“ vaid „tahavad tulla“.

Iga asutus, ka haridusasutus, on oma juhi nägu. Ulla, Sinu juhtimisel on väikese küla koolist saanud haridusasutus, kus õppimine pole lapse jaoks mitte sundolukord, vaid väga suur privileeg.

Direktorina oled Sa järjekindlalt ja tulemuslikult jätkanud omanäolise ja last toetava õpikeskkonna loomist, olles selleks oskuslikult kaasanud laste pered, kohaliku kogukonna ja tekitanud personalis meeskonnatunde ning oskuse ja soovi ühiselt ja ühtselt panustada.

Tänu Sinule on loodud koolis õhkkond, kus ei hinnata mitte ainult laste võimeid ja oskusi õpitöös, vaid on loodud kõigile võimalus ennast parimast küljest näidata.

Sinu tegutsemise, suurepäraste isikuomaduste ja motiveerimis- ning meeskonnaloomise oskuse tulemusena on hoogustunud ja tõhustunud ka hoolekogu tegevus – räägitakse igapäevaselt kaasa koolielu korraldamises, aidatakse kaasa ürituste ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Sinu  juhtimisel Lindi koolis ja lasteaias tehtav on parim näide sellest, kuidas, järgides küll üleüldisi hariduskavasid, on võimalik luua ja säilitada ühe väikese haridusasutuse kordumatu oma nägu.

Kokkuvõtteks võib kindlalt väita, et just tänu Sinu teadlikule, sihikindlale ja hoolivale tegutsemisele on meie koolist saanud see, mille üle oleme uhked ja mida armastame: Suurte tegudega väike kool.

Ulla, oleme uhked ja õnnelikud, et saame töötada koos Sinuga.