MEIST

Lindi lasteaia eripära

Lindi Lasteaed asub Lindi külas, Audru osavallas, Pärnu linnas.  Lasteaed alustas tegevust Kõimas 1967. aasta kevadel tolleaegse Nurme sovhoosi mängurühmana. 1. septembrist 2004 aastal reorganiseeriti Kõima Lasteaed ja Lindi Algkool Lindi Lasteaed-Algkooliks. Tööd alustati 4 klassiga ja ühe lasteaiarühmaga. Tänaseks on Lasteaed-Algkool saanud endale kõigile nõuetele vastava hoone koos heade kasvutingimustega kõigile lastele ja ka väärika hoonena kogu külale. Lasteasutus avati uue hoonena 3. septembril 2007. aastal, kus on ruumi 60 õpilasele ja 44 lasteaialapsele. Lisaks asuvad hoones veel Lindi Raamatukogu ja Lindi Rahvamaja.

Lindi Lasteaed-Algkool teeb tööd põhimõttel: lasteaed-algkool toimib kui külakeskus, kus lisaks hariduse andmisele eelkooli ning varajases koolieas saab end meie majas täiendada läbi vabahariduslike koolituste ka külarahvas. Lindi Raamatukogu ning Rahvamaja annavad väga soodsa pinnase propageerida ning juurutada põlvkondade vahelist sidet ning aidata kaasa kogukonna koos kasvamisele läbi mõtestatud ning eesmärgistatud tegevuste.

Lindi Lasteaed-Algkool on muntisipaallasteaed. Lasteaia töökeeleks on eesti keel.

Lasteaias töötab 2 rühma – kahe- kuni kolmeaastastele lastele ja nelja- kuni seitsmeaastastele lastele. Õppe- ja kasvatustegevuse läbiviimiseks kasutatakse üldõpetuse põhimõtet.

Lasteaia kasutada on avar õueala ning spordistaadion. Lasteaed asub mere vahetus läheduses, mis on loonud soodsad võimalused õppekäikudeks, matkadeks ja sportlikeks tegevusteks läbi avastusõppe. Lisaks põhihoonele on lasteaia käsutuses Lindi koolimaja vana hoone, mis asub looduslikult kaunis kohas koos kooli aia ja vana vekisikoha saladusliku ning puutumatu loodusega. Oluline osa lasteaia õuesõppest on seotud tegevustega, mida paikkondlik looduse eripära meile pakub.

Lasteaia õuealalt leiab lisaks kiikedele ja liivakastidele ka õuetahvli ning võimalused väliklassis õppetööd läbi viia. Õueala on mängulisemaks aidanud kujundada väike majakas, mis valmis Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilaste poolt. Lastevanemate osalusel valmisid ergonoomilised ning looduslähedasest materjalist istekohad, tasakaalukiik ja tasakaalupuu, kus lastel on võimalik tasakaalu ja meeskonnatöö oskusi arendada.

Lasteaia õppekava toetavad järgnevad valikulised lisa õppesuunad:

– muusikaline lisaõppe võimalus nii ansambli kui solistiõppena.

– spordiring judo

– jalgpalli treeningud

– tantsuline liikumine

Lasteaia õppekasvatustööd toetavad koostööpartnerid:

– Lindi koolis toimuv eelkool

– logopeed

– psühholoog

Lindi Lasteaia-Algkooli põhiväärtused

Individuaalsus  Õppe- ning kasvatusprotsessis on arvestatud iga lapse omapära, arengu, võimete ning oskustega. Väikese kooli ja lasteaia eelisena tunneme pea igat peret ning mure korral jõuame üheskoos parima võimaliku lahenduseni.
Koostöö – Tihe koostöö lasteaia- ning kooliõpetajate vahel, kaasates kogukonda, tagab lapsele parima arengukeskkonna.
Austus – Austades üksteist – kolleege, lapsi, lapsevanemaid – tagame lapsele parima hariduse eeskuju näol.
Tasakaal – Tasakaal õppeprotsessis, kus mäng vaheldub intensiivse mõttetööga, säilitame lastes õpihimu, avastamisrõõmu ning rõõmsameelsuse.

Kogu maja traditsioonilised üritused:
Lõikuspidu
Isadepäev
Esimene advent
Jõulupidu
Teatripäev
Vastlapäev
Vabariigi sünnipäev
Jüripäeva jooks
Emadepäev

Lasteaia traditsioonilised üritused:
Tervisepäev Lindi rabas
Mardipäev
Kadripäev
Volbriöö
Jalgrattamatk

Audru osavalla lasteaedadega ühised üritused:
Rahvastepalli võistlus

Lindi küla
Audru osavald
Pärnu linn
Pärnumaa
e-kiri: lindi@lindikool.ee
tel. lasteaias: 44 67 732

Päikeserühma  e-kiri paikeseruhm@lindikool.ee

Vikerkaarerühma e-kiri vikerkaareruhm@lindikool.ee

Direktor:  Ulla Orgusaar

Lindi lasteaias on kaks liitrühma:

• Päikeserühm 2-4 aastased
  • Vikerkaarerühm 5-7 aastased

Kokku on lasteaias kohti 44 le lapsele.

Lasteaiarühma päevakava:

07.00 – 8.25        Laste tervitamine, vabategevus rühmas
08.30                     Hommikusöök
09.00                    Hommikuring ja tegelused:

•     Organiseeritud tegevus tundides või grupitööna
  •     Vabategevus, vaatlused, liikumismängud õues

12.30                     Lõunasöök
13.00 – 15.00      Päevane uni, puhketund
15.15                     Õhtuoode
15.30                     Organiseeritud ja vabategevus toas või õues,
huvitegevus, individuaalne tegevus
18.30                    Kohtumiseni!