Kooli esindamine Hollandis

Meie kool osaleb 2-aastases Erasmus+ projektis, mille kaudu soovitakse vähendada lastes hirmu tundmatu suhtes ning vähendada eelarvamusi ning võõrastust erinevatest maadest ja kultuuridest pärit inimeste vahelises suhtlemises. Mille kaudu siis seda veel paremini teha saaks, kui ikka sõprussuhete loomise läbi ning otseselt seni tundmatu kogemisega.
Eelmisel nädalal said Houtenis (Holland) ühes koolis kokku õpilased ja õpetajad 5 erinevast riigist: Hollandist, Austriast, Hispaaniast, Maltalt (Gozo saarelt) ja Eestist. Meie kooli esindasid 4. klassi õpilased Rauno Väljas ja Johannes Jantson ning õpetajad Sülvi Kaljurand ja Kadri Tamberg.
Poisid said koolipäevad veeta koos sealsete eakaaslastega nende klassis. Rauno ja Johannes tutvustasid meie riiki ja kooli ning ka oma peresid toreda slaidiesitlusega lausa neljas erinevas klassis, millele järgnes lõbus uute teadmiste kontroll Kahoot´i abil. Poisid said kenasti hakkama inglise keeles rääkimisega ja palju kiita oma hea keeleoskuse tõttu. Neljaks päevaks said meie poisid endale kohaliku pere, kelle juures ka ööbiti ning veedeti koos aega peale koolipäeva.
Oli üks vahva ja silmaringi avardav külaskäik nii poiste kui ka õpetajate jaoks. Loodame, et projektis osalemine annab meie õpilastele ja nende peredele võrratuid kogemusi ja seeläbi luuakse häid sõprussuhteid eakaaslastega nii oma koolist kui ka kaugematest riikidest.
Sel õppeaastal on veel ees külaskäigud Austriasse, Hispaaniasse ja Maltale. Juba mai kuus saame meie olla teiste projektis osalevate maade õpilaste ja õpetajate võõrustajaiks ning võimaldada neil kogeda Eestimaa erilisust ning Lindi kooli kogukonna avatust ja sõbralikkust.