Filmifestival KINO MAALE 07.-27.10.2019

Filmifestival KINO MAALE toob esmakordselt fookusesse Taani filmikunsti ja žanritest lühimängufilmi

Filmifestival Kino maale pressiteade                                                                                        

20.09.2019 Tapa

Filmifestival KINO MAALE toimub ajavahemikus 7.–27.10. 2019 ja toob festivali tänavugi lastele ja noortele ning täiskasvanutele lähemale, peaaegu kodu uksepakule. Filmifestival Kino maale, mis toimub kolmandat aastat, pakub vaatajatele kolm värviküllast filminädalat, keskendudes  esmakordselt lühimängufilmile, kuid näidatakse ka animatsioone ja dokumentaalfilme. Fookuses on esmakordselt Taani filmikunst ja Eesti animaatorite uudislooming. Samuti esitleme festivalil esmakordselt filmiteemalist filateelia näitust.

“Oleme rõõmsad, et tänavu saame vaatajatele pakkuda kauaoodatud uut filmižanri meie festivalil, milleks on lühimängufilm. Tänavu on filmivalik žanriliselt mitmekesisem, kui kunagi varem, põnevat vaatamist on igale sihtgrupile”, ütles festivalijuht.

Festivali alustavad lastele ja noortele ning 1. jalaväebrigaadi ajateenijatele mõeldud kaks eraldi töötuba, lisaks ka konkurss. Filme näidatakse lasteaedades, koolides, raamatukogudes, noortekeskustes, kultuuri- ja rahvamajades, muuseumites ja nii mõneski söögikohas, samuti ka Elroni rongides ja GoBusi bussides. Filmiteemaline filateelia näitus “Filmikaadrid margialbumis” toimub Tapal 21.10 – 17.11. Kokkuvõtteid festivalist tehakse 26. oktoobril 2019 Tapa Kultuurikojas.

“Festivalikavas on 10 erinevat programmi, kokku üle 60 filmi. Tänavu on peafookuses Taani filmikunst, kuna teeme tänukummarduse Taani ja Eesti suhetele, mis seotud Waldemars Day 800 ehk Taani lipu sünnipäevaga. Legendide kohaselt, on Taani lipp pärit just Eestist. Taani filmikunsti näitame läbi 6 erineva ja mitmekesise programmi, samuti on meil rahvale pakkuda 4 programmi Eesti animaatorite töödest”, ütles festivalijuht.

Animatsioonitöötoad toimuvad esmaspäevast kolmapäevani, 07.–09. oktoobril kl 12–16 Tapa Gümnaasiumis (Pargi 12, Tapa) ning töötubades õpitakse joonisfilmi, nukufilmi/lamenuku ja eksperimentaaltehnikaid. Töötubadesse registreerumine on avatud reedeni, 4. oktoobrini 2019  tel 53037660. Töötube viib läbi MTÜ Nukufilmi Lastestuudio. Töötubades osalemine on tasuta. Töötubadest saavad osa võtta kõik Eesti lapsed ja noored vanuses 5–19 eluaastat, oodatud on ka filmihuviliste vanemad ja juhendajad.

2017. aasta aprillis asutatud Filmifestival KINO MAALE toimub ajavahemikus 07.-27. oktoober 2019. Filmifestivali KINO MAALE toetavad Tapa vallavalitsus, Rahvakultuuri Keskus, Taani Suursaatkond ja Taani Filmi Instituut, Eesti Joonisfilm, Nukufilm, SA Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Ledzep Trailers jt

Indrek Jurtšenko                                                                                                                                   

Filmifestival Kino maale peakorraldaja                                                            

Comments are closed.