Pärnu koolide 2.-4. klasside nutivõistlus

20. Feb 2020 @ 13:00 – 16:00
2020-02-20T13:00:00+02:00
2020-02-20T16:00:00+02:00

Lindi LAAK äheb võistlustele ühe võistkonnaga.

Korraldaja: Pärnu Vanalinna Põhikool
Toimumise aeg, koht ja korraldus:
20.veebruar 2020 kell 13.00 – 16.00
Asukoht Pärnu Vanalinna Põhikool, Nikolai 26, Pärnu.
6-liikmelisse meeskonda kuuluvad kaks 2. klassi, kaks 3. klassi ja kaks 4. klassi õpilast.
Koolimeeskond võtab kaasa oma nutiseadmed (6 tahvelarvutit).
Meeskondade registreerimine kuni 14.veebruarini.

Eesmärgid:

Digioskuste rakendamine ja edasiarendamine.
Loovuse arendamine ning nutiseadmete kasutamise oskuste rakendamine ja edasi arendamine.
Digipädevuste arendamine vastavalt õppija digipädevusmudelile.
Info otsimine, hindamine ja salvestamine.
Suhtlemine, sisu jagamine, kodanikuaktiivsus ja koostöö digivahendite abil. Netikett ja digitaalne identiteet.
Digitaalse sisu loomine, muutmine ja autoriõigused. Programmeerimine.
Interneti ja digiseadmete turvalisus, isikuandmete, tervise ning keskkonna kaitsmine.
Tehniliste probleemide lahenduse leidmine. Innovatsioon.
Loovuse arendamine IKT-vahendite abil.
Valdkonna parima ainetundja väljaselgitamine.
Võistlus lisatakse Pärnu linna olümpiaadide kalendrisse ainevõistlusena.

Võistlus koosneb kolmest osast:
Osa: Internetiturvalisuse viktoriin – võistlus on individuaalne ja meeskonna tulemused liidetakse. Võistluse kestvus 30 minutit. Kokku võimalik saada 6 x 20 punkti. Valmistab ette ja viib läbi Kuninga Tänava Põhikool.
Osa: Info otsimine – võistlus on meeskondlik. Võistluse kestvus 20 minutit. Võimalik saada 60 punkti. Valmistab ette ja viib läbi Rääma Põhikool.
Osa: Loovülesanne – võistlus on meeskondlik. Võistluse kestvus 60 minutit + esitluse aeg 20 minutit. Võimalik saada 60 punkti. Valmistab ette ja viib läbi Vanalinna Põhikool.

Tehniliste tõrgete korral on kohapeal abilised, kes vajadusel õpilasi toetavad. Kooli juhendaja võistluse ajal õpilasi aidata ei saa.